• Filozofia „Zjednotenie protikladov“ dodáva novému modelu Picanto nový, odvážny vzhľad
  • Prepracovaná verzia GT Line v sebe spája štýlový exteriér s príjemnými vyspelými technológiami vhodnými pre mladších majiteľov a zákazníkov, ktorí si kupujú svoje prvé auto
  • Picanto je dokonalé vozidlo pre mestský životný štýl, s ktorým si vytvoríte trvalé spomienky
  • Štandardne sa naňho vzťahuje sedemročná záruka Kia na 150 000 kilometrov, ktorá je špičkou v odvetví

 Vyniká. Picanto, moderný kompaktný hatchback značky Kia, je vylepšený o nový dizajn a pokročilé technológie. Zákazníci značky Kia tak zažijú modernú a účelnú jazdu a môžu si vychutnávať slobodu, ktorú prináša pohyb.

„Súčasťou trvalého úspechu modelu Kia Picanto je jeho príťažlivosť pre všetkých – od ľudí dochádzajúcich do mesta cez pracujúcich profesionálov až po mladých ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé auto,“hovorí Sjoerd Knipping, viceprezident spoločnosti Kia Europe pre produkt a marketing. „V čase, keď spoločnosť bojuje s rastúcimi cenami a diskusie o priestore v mestách naberajú na intenzite, nové Picanto umožňuje zákazníkom užívať si slobodu, ktorú so sebou prináša pohyb.“

Nové Picanto ponúka na výber základný modela verziuGT Line. Športová verzia GT Line stelesňuje ambície značky Kia a spája v sebe štýlový exteriér s pokročilými technológiami, čo je vhodné pre mladších zákazníkov, pracujúcich profesionálov a ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé auto.

Picanto je jedným z najpredávanejších modelov značky Kia vo viacerých regiónoch sveta a zostáva zvlášť obľúbeným modelom medzi európskymi vodičmi kategórie mini vozidiel, ktorí oceňujú krátke cesty a prístup do obmedzených parkovacích priestorov. V rámci toho má nové Picanto skvelú ponuku funkcií. Je vybavené väčším počtom štandardných funkcií než doposiaľ a jeho asistenčné systémy pre vodiča uľahčujú a spríjemňujú jazdu v rušných európskych mestách.

Nové Picanto umožňuje mladším a novým zákazníkom spojiť sa so značkou Kia a byť jej partneromna svojej ceste životom, a to bez toho, aby to bolo na úkor kvality alebo pohodlia. Je symbolom nezávislosti a bránou k vytváraniu spomienok. Vďaka rozširujúcej sa ponuke možností mobility v európskych mestách sa Picanto stalo súčasťou širokého ekosystému mobility, pretože ponúka jednoduchéparkovanie a manévrovateľnosť, ako aj mobilitu typu „zaparkuj a choď“. Vďaka úložnému priestoru s objemom až 1 010 litrov (VDA) sa do jeho batožinového priestoru vojde aj skladací bicykel alebo elektrická kolobežka.

Značka Kia sa transformuje na poskytovateľa riešení udržateľnej mobility a do roku 2027 plánuje uviesť na trh 15 modelov plne elektrických vozidiel (BEV). Nízkonákladové a úsporné vozidlá, ako je vylepšené Picanto, prispievajú k tomuto prechodu a dláždia cestu k udržateľnej mobilite budúcnosti.

Dizajn exteriéru

Modernizovaný, inšpirovaný dizajnom „Zjednotenie protikladov“

Vylepšené Picanto je inšpirované filozofiou dizajnu „Zjednotenie protikladov“, ktorá využíva tvorivé napätie vznikajúce v dôsledku rozdielnych hodnôt prírody a modernosti, aby vytvorila harmonický celok. Výsledok vytvára odvážny a futuristický dojem s moderným a športovým dizajnom.

V spojení s novým predným nárazníkom, mriežkou chladiča s charakteristickým tvarom „tigrieho nosa“, blatníkmi a kapotou prechádza nový výrazný svetelný rukopis zadnej časti vylepšeného modelu Picanto do predných prívodov vzduchu a dodávavozidlu dramatický imidž. Voliteľné svetlomety a svetlá na denné svietenie s diódami LED zdôrazňujú modernosť a technológie a zároveň dodávajú novému modelu Picanto široký a sebaistý postoj. Jednoduchý a stabilný dizajn zadnej časti zdôrazňuje vertikálne prepojenie medzi prepracovanými zadnými svetlami a zadnýmnárazníkom nového vozidla. Jeho výrazný a široký svetelný rukopis vzadu využíva objem a jadro nového zadného nárazníka a nové dvere batožinového priestoru na zvýraznenie sily a šírky.

Základný model Picanto sa dodáva so 14-palcovými kolesami v štandardnej výbave a v rámci voliteľnej výbavy si možno vybrať medzi novými 14-palcovými kolesami, 15-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin alebo novými 16-palcovými diskami. Charakter verzie GT Line na ceste posilňuje sebavedomá predná časť, ktorá zvýrazňuje športové prvky. Mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa je rozšírená, aby umocňovala vzhľad vysokovýkonného vozidla. Verzia GT Line je okrem toho vybavená novými špeciálnymi 16-palcovými diskami kolies s diamantovým výbrusom a športovým zadným difúzorom GT Line.

Kia Picanto vďaka výberu deviatich žiarivých lakov vyniká odvážnym vonkajším imidžom. Štyri z týchto farieb sú nové: signálna červená Signal Red, dymová modrá Smoke Blue, športová modrá Sporty Blue a dobrodružná zelená Adventurous Green.

Dizajn interiéru

Farebné balíky inšpirované prírodou vnášajú do interiéru prémiový komfort

Vylepšená kabína modelu Picanto je v ponuke v rôznych povrchových úpravách. Základná verzia sa dodáva so sedadlami čalúnenými čiernou látkou. Medzi voliteľné povrchové úpravy patrí nový rad štýlových a zmyselných farebných úprav interiéru: lesklá čierna Glossy Black, dobrodružná zelená Adventurous Green a sýtohnedá Rich Brown. Tieto štýly sú inšpirované prírodou a umožňujú zákazníkom prispôsobiť si kabínu vozidla prémiovým komfortomsedadiel z umelej kože. Vo verzii GT Line je súčasťou štandardnej výbavy balík lesklých čiernych prvkov Glossy Black a voliteľne si možno vybrať balík zelených prvkov Adventurous Green. Všetky farebné balíky obsahujú prispôsobené sedadlá a lakťové opierky vo dverách čalúnené umelou kožou, ako aj farebné obloženie okolo vetracích otvorov a radiacej páky.

Umelá koža predstavuje prvý krok v stratégii spoločnosti Kia, ktorej cieľom je dosiahnuť, aby farby, materiály a povrchové úpravy jej vozidiel boli udržateľnejšie. Prvý krok stratégie znie „bez kože“, čo znamená, že spoločnosť Kia plánuje postupne prestať používať vo svojich vozidlách kožu, počnúc modelom EV9. Druhým krokom je „10 nevyhnutných udržateľných prvkov“, čo znamená 10 materiálov, ktoré Kia označila ako zvlášť udržateľné a ktoré má v úmysle začleniť do svojich vozidiel v budúcnosti. Tretím krokom je „bio výroba“,ktorá predstavuje inováciu nových materiálov na biologickom základe.

Pohonné jednotky

Výber dvoch účinných motorov

Nové Picanto ponúka možnosť výberu dvoch motorov: zákazníci si môžu vybrať 1,0-litrový alebo 1,2-litrový zážihový motor.Motor s objemom 1,0 l je dobrou voľbou pre tých, ktorí si nadovšetko cenia efektívnosť, zatiaľ čo motor s objemom 1,2 l je vhodnejší pre zákazníkov, ktorí chcú vyšší výkon, najmä pri jazde vysokou rýchlosťou alebo do kopca. Obe možnosti v maximálnej miere zvyšujú účinnosť a znižujú emisie CO2.Tieto motory bez preplňovania majú vylepšené potrubia na recirkuláciu výfukových plynov a optimalizované časovanie sacích ventilov. Okrem toho každý motor poskytuje lepšie chladenie spaľovacej komory vďaka novým vylepšeniam v tejto oblasti.

Oba motory poháňajú predné kolesá prostredníctvom päťstupňovej manuálnej prevodovky(5MT)alebo automatizovanej manuálnej prevodovky (AMT) od spoločnosti Kia. Prevodovka AMT vychádza z päťstupňovej manuálnej prevodovky s ovládacími členmi spojky a radenia, ktoré automatizujú ich príslušné funkcie. Prevodovka AMT ponúka to najlepšie z oboch svetov: spája sa v nej úspornosť konvenčnej manuálnej prevodovky s pohodlnou obsluhou automatickej prevodovky, vďaka čomu je jazda v meste oveľa pohodlnejšia.

Na záver možno povedať, že kombinácia ponuky motorov a prevodoviek spĺňa potreby európskych zákazníkov bez ohľadu na to, aké majú jazdné návyky.

Jazdné vlastnosti a ovládanie

Príjemné a jednoduché manévrovanie v mestách

Kia Picanto sa vyznačuje charakteristicky rýchlou a príjemnou odozvou pri ovládaní, čomu napomáha predná náprava MacPherson s nezávislým zavesením a zadná náprava s torznou tyčou – a to bez toho, aby vozidlo prišlo o svoju vysokú stabilitu pri jazde. Jeho relatívne dlhý rázvor navyše prispieva k prirodzene lepšej kvalite jazdy a stabilite na všetkých typoch ciest.


Strmé hrebeňové riadenie zaisťuje okamžitú odozvu na vstupy vodiča, čo znamená menší počet otáčok volantu oproti konkurencii (2,8 otáčky), vďaka čomu sa Picanto ľahko riadi pri jazde nízkou rýchlosťou aj v meste. Keďže predné kolesá sú umiestnené blízko prednej časti vozidla, pred prednou nápravou je len malá hmotnosť a vozidlo má dynamickejšie ovládanie.

Picanto ponúka systém smerovania krútiaceho momentu prostredníctvom pribrzďovania, čo je doplnková funkcia elektronického stabilizačného systému (ESC). Vďaka použitiu tejto technológie vo vozidle segmentu A si Kia Picanto zachováva vyššiu mieru ovládania a stability pri prejazde zákrutami, pričom pri rýchlejšom prejazde zákrutami systém zmierňuje nedotáčavosť.

Technológie

8,0-palcová dotyková obrazovka a digitálny združený displej odteraz v štandardnej výbave

V rámci štandardnej výbavy sa nové Picanto dodáva s navigačným systémom s 8,0-palcovou „plávajúcou“ dotykovou obrazovkou a so 4,2-palcovým digitálnym displejom s vysokýmrozlíšením v združenom prístroji pred vodičom. Navigačný systém vozidla s 8,0-palcovou dotykovou obrazovkou je vybavený viacnásobným pripojením Bluetooth, čo znamená, že používatelia si môžu súčasne spárovať dve mobilné zariadenia – jedno na hands-free telefonovanie a používanie médií a druhé iba na používanie médií. Systém štandardne ponúka na pripojenie rozhrania Apple CarPlay aj Android Auto.

Funkcie Kia Connect zahŕňajú celý rad služieb vo vozidle, ako sú aktuálne dopravné informácie (naživo), predpoveď počasia, body záujmu (POI) či informácie o potenciálnych možnostiachparkovania na ulici i mimo nej. V závislosti od konkrétnej krajiny si môžu používatelia pred cestou diaľkovo odoslať do svojho vozidla navigačné pokyny k trase, skontrolovať polohu vozidla a získať prístup k správam o vozidle a upozorneniam systému diagnostiky.

Online funkcia rozpoznávania hlasu umožňuje používateľom vyhľadávať zaujímavé miestana trase (POI), adresy či aktuálne informácie o počasí. Nová služba navádzania „online navigácia“ využíva cloudové údaje o premávke v reálnom čase a údaje o histórii premávky na presnejšie predpovedanie časovo úsporných trás.

Používatelia majú prístup aj k sprievodnej aplikácii Kia Connect, ktorá je kompatibilná so smartfónmi Android aj Apple a ponúka funkcie, ako je napríklad navigácia na poslednom úseku cesty. Vďaka jej pomoci môžu používatelia pokračovať v ceste do cieľa svojej cesty aj po zaparkovaní a opustení vozidla. Okrem toho pomáha zákazníkom značky Kia aj pri navigácii v mestách, kde sa parkovacie centrá často nachádzajú až v určitej vzdialenosti od obchodov, kaviarní a reštaurácií.

A napokon, nové Picanto je plne vybavené novou funkciou bezdrôtového prenosu, ktorá zákazníkom prináša dodatočný komfort a ušetrí im aj čas, pretože navigačný a informačno-zábavný systém vozidla sa automaticky aktualizujú bezdrôtovo – netreba nič robiť. Toto je len jeden z príkladov toho, ako spoločnosť Kia poskytuje svojim zákazníkom najmodernejšie technológie, a vytvára tak základ vylepšeného a bezproblémového pripojenia na cestách.

Bezpečnosť a istota v štandardnej výbave

V ponuke široká škála nových asistenčných (ADAS), bezpečnostných a komfortných technológií

Nový model Picanto obsahuje pokročilé asistenčné systémy vodiča (ADAS) a množstvo systémov aktívnej bezpečnosti na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich, vďaka čomu je jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojej triede. V závislosti od špecifikácie modelu je súčasťou funkcií ADAS asistenčný systém na predchádzanie čelným zrážkam 1.5 (FCA) s detekciou vozidiel, cyklistov a chodcov, ktorý obsahuje aj funkciu obsahuje odbočovania do križovatky: ak na križovatke pri odbočovaní doľava vznikne riziko zrážky, funkcia automaticky pomôže s núdzovým brzdením.

Okrem toho je Kia Picanto k dispozícii s asistentom na predchádzanie zrážkam v mŕtvom uhle(BCA), asistentom udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA), systémom výstrahy pri nepozornosti vodiča a upozornenia na rozjazd vozidla vpredu (DAW+), inteligentným asistentom sledovania povolenej rýchlosti (ISLA) a asistentom sledovania jazdného pruhu (LFA).

Systém LFA využíva kameru otočenú v smere jazdy na sledovanie vodorovného dopravného značenia a ovláda riadenie vylepšeného modelu Picanto, aby ho udržiaval v strede jazdného pruhu. Vozidlo je vybavené aj asistenčným systémom na predchádzanie nárazom zozadu (RCCA), ktorý upozorní vodiča a zastaví vozidlo, ak zistí, že pri cúvaní z parkovacieho miesta sa k nemu blíži zľava alebo sprava iné vozidlo.

Okrem toho je nové Picanto vybavené funkciou signalizácie núdzového zastavenia (ESS), ktorá v prípade, že vodič náhle zabrzdí, automaticky spustí blikanie výstražných svetiel, aby upozornila vozidlo idúce vzadu. Asistent rozjazdu do kopca (HAC) podrží vozidlo na brzde, aby zabezpečil plynulý rozjazd z kopca.

Súčasťou štandardnej výbavy vylepšeného modelu Picanto je aj systém ovládania stability vozidla(VSM) od spoločnosti Kia, systém riadenia brzdenia v zákrutách (CBC) a systém udržiavania stability vozidla pri jazde v priamom smere (SLS), ktoré pomáhajú vodičom udržať kontrolu nad vozidlom pri brzdení a prejazde zákrutami. Vylepšená Kia Picanto je vybavenáaž šiestimi airbagmi v celej kabíne. Na sedadlách sú okrem toho kotviace body systému ISOFIX na upevnenie detskej sedačky a poistného popruhu.A napokon, súčasťou štandardnej výbavy je aj v odvetví špičková sedemročná záruka Kia na 150 000 kilometrov.